JÎNA EMÎNÎ
MURDERED KURDISH YOUTH BY IRAN ISLAM-TERROR STATE'S POLIS

Home  |  Destpêk  |  Ana Sayfa

 

Another crime committed against Kurdish people
by the Persian Islamic regime of Iran

 

 

JÎNA EMÎNÎ - 22 Years Old Kurdish Youth MURDERED BY IRAN ISLAM-TERROR STATE POLIS

 

KÜRD DEVRİMİ ''Jin, jiyan, azadî''! yani KADIN, HAYAT ve ÖZGÜRLÜK öncü sloganıyla bütün Ortadoğu'yu sardı ve hatta bütün dünyayı SARSTI ama ne yazık ki herzaman olduğu gibi kürd devrimi yine tamamen sahipsizdir. Bu devrime öncülük eden YETKİN bir kürd liderliği yoktur. Kürd devrimi ve kürdler SAHİPSİZDİR. Sahipsiz oldukları için de bozuk para misali çok olay HARCANIYORLAR, hem kürdler ve hemde kürd devrimi çok ucuza satılıyor.

 

 

 

Doğu Kürdistan’ın (Rojhilat) Seqiz kentinde yaşayan 22 yaşındaki Jina Emini, İran’ın başkenti Tahran’daki akrabalarını ziyaret etmek istedi.

Edinilen bilgiye göre Emini, Tahran’daki metro istasyonunda başörtüsü takmadığı ileri sürülerek polis tarafından gözaltına alındı ve karakola götürüldü.

Emini’nin yanında bulunan kardeşi ve görgü tanıkları, İran medyasına verdikleri demeçlerde polisin zor kullanarak Emini’yi gözaltına aldığını söyledi.

Gördüğü işkenceler sonucu karakolda fenalaşan Emini, kaldırıldığı hastanede komaya girdi.

İnsan hakları örgütleri 22 yaşındaki Emini’nin sağlık durumunun kötüleşmesine rağmen hastaneye geç götürüldüğüne dikkat çekti.

3 gün boyunca yoğun bakımda tutulan Emini hayatını kaybetti.

İran İslam Cumhuriyeti’ne sonsuz lanet olsun!


Alan Lezan | 17.09.2022 

JINA AMINI, A young Kurdish girl in her 22 years age. from Saqez in Rojhilat - the part of Kurdistan ockupied by the invader Islamo-Fascist Iran.
They cut of her noise and killed her because her hair was not covered!

JINA AMINI, A young Kurdish girl in her 22 years age. from Saqez in Rojhilat - the part of Kurdistan ockupied by the invader Islamo-Fascist Iran.
They cut off her noise and killed her because her hair was not covered!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jina Emini, 22 Kurdish Girl Murdered by the Persian İslamic Regime of Iran, 13.09.2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JİNA EMİNİ İÇİN YAPILAN MİTİNGLER NE YAZIK Kİ İRAN TOPLUM VE KÜLTÜRÜNE MAL EDİLİYOR!Jîna Amînî Ortadoğu kadınlarını topyekün harekete geçirdi..-- Kürdler Jina Emini için yaptıkları bütün mitingleri İran'ın hesabına kattılar ve hatta Jina Emini'yi bile işgalci İran İslam Devleti toplumuna ve kültürüne kattılar. Bir kere KÜRD olan JİNA EMİNİ için hiçbir KÜRD MİTİNGİ yapılmıyor. Jina için yapılan mitinglerde kürd kadınlarının da esamesi bile geçmiyor. Bu mitinglerde Jina Azadi iranlı oluyor ve kürd kadınları yerine ''İRAN KADINLARI'' anılıyor. İRAN İÇİN ve İRAN KADINLARI İÇİN yapılan böyle bir mitingde de kürd bayrağı sallanıyor ve bundan bir kürd olarakta gurur duyuluyor! İşte kürdlerin kendileri olamamalarının dayanılmaz acıklı,trajik, patetik hali. Hem ölüyorlar ve hemde ölü cesetleri bile onları ÖLDÜREN katiller için kullanılıyor.
Hiç kimse de çıkıp demiyor, kürdler İran'ın sömürgesidir. İran bu kadını en başta KÜRD OLDUĞU İÇİN ÖLDÜRDÜ, saç meselesi sadece bir bahanedir. Neden bir fars kadını İran ahlak polisleri tarafından saçı açıktır diye şimdiye kadar hiç öldürülmedi? Bu soruları soran yok. Çünkü kürdlerde ulusal refleksler tam ölüdür.
Bunun biricik nedeni kürdlerin ulusalcı bir örgüt sahibi olmamalarıdır. Mevcut kürd siyasi örgütleri de ulusalcı olmadıkları için bu tür subtil hassasiyetleri anlamayacak kadar sığ, kaba ve embesildirler. Birde işbirlikçi olduklarından işlerine gelmiyor. Hatta kürd örgütleri bunun da ötesinde işgalci yedeğine girmeye çalışan yavuklu, yamuk işbirlikçilerdir. Milli hassasiyet sahibi değiller. Bunun de için bu tür şeyler onların gözlerine batmıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jin, Jiyan, Azadî - 14/12/2022 - Brandenburg, Berlin

"Jin Jiyan Azadî" Sloganı Direnişçi Kürd Kadınlarnın Kanı Dökülerek Yaratılmış Bir Slogandır.
Bu Slogan Farsça Değil Kürdçe'dir ve Farsların Kurtuluşunu Öncelikle Kürdler Değil Farslar Omuzlamalıdır.

Fars toplumu ve insanları kürd halkının kurtuluş ve özgürlük mücadelesini ne yazık ki desteklemiyor ve zaten bundan dolayıdır ki kürd halkını ezen ve sömüren kendi işgalci, sömürgeci islamo-faşist İran İslam Devleti tarafından kendileri de baskı altında kalıp sömürülüyorlar. Kürd halkının kurtuluş ve özgürlüğünün onların da özgürlüğü olduğunu ırkçı ve şöven olduklarından dolayı ANLAMIYORLAR. Hem masum bir kürd kızı kurban edildi ve hemde kürdlerin kendi kanını akıtarak yarattığı bir değeri, bir sloganı hiç kürd kadınları anılmadan hep 'iranlı kadınlar' - 'iranlı kadınlar' diye anmaları büyük bir inkar ve haksızlıktır. İranlı kadınlar bir kez eziliyorsa, kürd kadınlar en az iki kat daha fazla eziliyorlar. Bu kadar aşırı ezilen kürd kadınlarını değil de 'iranlı kadınları' ön plana koymak sadece haksızlık değil, en büyük bir ahlaksızlıktır da.

 

 

 

 

 

 

 

'Jin jiyan azadî' slogana jina kurd e ku jina kurd canê xwe di ber re daye ..

 

 

 

KOLONYALİST AVRUPA DEMOKRASİSİ = YALAN
Avrupa Birliği Belçika'nın baş şehri Brüksel’deki Woluwe St-Pierre Caddesi’nde belediyeye ait bir parka Jina Emini'nin heykelini dikti.
Jina Emini İran'da İran İslam Dehşet Devleti polisleri tarafından saçı gözüküyor gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra 16.09.2022 tarihinde hunharca katledilmişti.
Eğer Avrupa Birliği gerçekten de kürdlerin tam 100 yıldır çektiği bu korkunç acılarının ortağı olmuş olsaydı, kürdlere bütün bu büyük acıları çektiren Avrupa'nın kendi eliyle yarattığı ve beslediği Türkiye, Iran, Irak ve Suriye gibi ağzı salyalı köpeklerini kürdlerin üzerine saldırtmazdı böyle. Hem kolonyalist ve hemde demokrat olunmaz. Kolonyalizm ve demokrasi aynı kaba sığmaz. Sen önce kürdleri kendi azılı köpeklerine katlettir ve sonra da gözyaşı dök. Bu büyük bir sahtekarlıktır. İki yüzlü sahtekarların timsah gözyaşları dökme becerileri olduğunu herkes bilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mona Lîsa pora xwe kur dike bo Jîna'yî ..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hem birîn û hem jî bimîzin ser dewleta îslamî ya Îranê

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jin jiyan azadî is a Kurdish slogan

 

 

Jîna Emînî pora xwe şe dike

 

 

Keça kurd Îran hilweşand!

 

Hanover Germany

 

 

 Kürd kadını tek kelimeyle: kahramandır - Kürd kadınını satan, Kürdistan'ı satmış olan kürd liderlerdir
Kürd liderlerin ihanetinin yüzünden kürd kadınlarına karşı böyle adice yaklaşılıyor

Kürd liderlerin ihaneti yüzünden Doğu Kürdistan Halk Ayaklanması ve Devrimi başsız ve sahipsizdir. Doğu Kürdistan halkı sahipsizdir. Eğer meydanda bir kürd liderliği ve bir bir kürd örgüt otoritesi olmuş olsaydı o zaman işgalci İran ordu ve polisi kürd bireylerine karşı böyle canice, zalimce davranma cesareti gösteremezdi. Sonra direnişçi kürd kadınının 'Jin Jiyan Azadi' sloganını bile çaldı farslar. Oysa kürd kadını direnerek, kanını, canını, malını, herşeyini vererek bu sloganı yaratmıştı. Bunu da bir tarafa bırakalım, farslar KÜRD DEVRİMİNİ BİLE KÜRDLERDEN ÇALDI. Bu tam iki kez vuku buluyor. Bir 1979 yılında oldu ve bir de eylül 2022'de. Kürd halkının BÜTÜN liderleri ihanetçi hainlerdir. Hani hangi biri Brüksel'de veya Washington'da bir basın açıklaması yaptı? Hepsi kürd özgürlük mücadelesinden ÇEKİNİYOR/KORKUYOR. Hepsi kürd halkından çok işgalci türklere, işgalci araplara ve farslara bağlıdır. Kürdlere 'kardeşim' demiyor ama işgalcilere kardeşim diyorlar. Sofalarda oturup tv seyrediyorlar sadece. Böyle lider mi olur?

 

 

 

 

 

 

 

Persian Carpet, persisk matta, İran halısı

 

 

 

 

OMURGASIZ-PRENSİPSİZ-EDİLGEN POLİTİKACILARIN BECERDİĞİ PİSLİKLERDEN BİR SAHNE
İSLAMO-FAŞİST İRAN İSLAM CUMHURİYETİ'NİN ÖNÜNDE BAŞLARI EŞARPLI VE ELPENÇE DURAN İSVEÇLİ SAHTE FEMİNİSTLER

Demokratins oförtröttliga riddare ser trötta ut nu..
Alldeles utmattade..
Vilka tappra kämpar!
De gav upp inför århundradets mest fascistiska rengim (i Iran..)
Vilka hycklare!
Vilka svikare!
Fattar inte hur vettigt folk kan rösta på dessa ryggradslösa kryp.

I februari 2017 besökte en svensk handelsdelegation islamo-fascistiska Iran.

Samtliga svenska kvinnor, bl a handelsminister Ann Linde, bar slöja.

När kritiker anklagade regeringen för att svika kvinnor, agera ryggradslöst och svika den s k feministiska utrikespolitiken - som regeringen slagit på stora trumman för - anklagade Margot Wallström kritikerna för att vara okunniga och desperata.

Nu har Iran kapat en svenskägd, brittiskflaggad tanker. Den brittiska regeringen har gjort skarpa uttalanden mot Irans kapning, men var är Sverige och Wallström?

Sveriges falska feminister i parad infor de islamo-fascistiska persiska Islamiska Statens högsta representanter
Genom denna oportunistiska handling trampade de på miljontals kvinnors rättmtiga frihets och demokratikamp
"Feminist? Javvist!!!"

 Sacharov prize holder 2023

 

 

İran İslam Terör Orangutan domuzları

 

İran İslam Terror State Criminal Leader Khamanai

 

 

 

KÜRDİSTAN'DA SOKAK ÎNFAZLARI

 

 

 


Foundation For Kurdish Library & Museum